40
سه شنبه 15 مرداد 1398
شماره 7729
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

ظرفیت‌ها و چالش‌های روزنامه‌نگاری محلی

نگاه
مطبوعات را به خاطر سهم و نقشی که در شکل‌گیری افکار عمومی، اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آگاهی‌ها در جامعه دارند پایه و اساس روشنگری و تحرک اجتماعی جامعه می‌دانند. با وجود این به نظر می‌رسد مطبوعات ما نتوانسته‌ است در انجام رسالتی که از آن انتظار می‌رود توفیقی داشته باشد.
اخبار ویژه
بعد از زمین‌لرزه بیست و نهم آذر سال 96 پایتخت، یکی از مصوبات شورای‌شهر، تخلیه سوله‌های بحران در مناطق مختلف تهران از جمله منطقه21 بود که اغلب به مکان ورزشی تغییر کاربری داده‌اند.
فرهنگسرای فردوس نخستین کانون دختران منطقه 5 را با محوریت فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی راه‌اندازی کرد.
گردهمایی بزرگ ووشو‌کاران، در روز جهانی ووشو‌0 کونگ‌فو در محوطه برج آزادی برگزار می‌شود.
تردد شهروندان از بلوار اردستانی به 3 شهرک شریف، مروارید شهر و الهیه غرب از سمت خیابان زحمتکش امکان‌پذیر شد.
به تازگی بیش از 10 نفر از کارات000ه‌کاهای منطق0000ه 9، از فرهنگسرای کار و تعاون، در مسابقات کشوری مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده‌اند. همه این کاراته‌کاها شاگردان «رضا پورداداش» هستند.
زمین بازی در بوستان‌های منطقه از مهم‌ترین جاذبه‌های فضای شهری برای کودکان محسوب می‌شود و حداقل امکانات در بوستان‌های محلی برای این گروه سنی است. به همین دلیل در فصول مختلف سال به‌ویژه تابستان، کودکان بیشتر از وسایل زمین‌ بازی استفاده می‌کنند.
یادی از «ارباب خلیل باغداری» مسئول کاشت درختان طولانی‌ترین معبر پایتخت

چنارهای خیابان ولی‌عصرعج از کن آمد

همین حوالی
رد هویت و عمر درختان خیابان ولی‌عصرعج را که بگیرید به محله‌ای می‌رسید که به محله «چنارستان تهران» معروف است. اگرچه فاصله محله «کن» تا طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه زیاد است. اما چنارهای خوش قد و بالای خیابان ولی‌عصرعج ریشه در تاریخ کن دارند و تبار و اصل و ‌نژادشان را باید در پهنه غربی پایتخت جست‌وجو کرد.
سنگ‌های میلیاردی، هدیه به آزادی

سنگ‌های میلیاردی، هدیه به آزادی

علاقه به انواع سنگ از کودکی در وجودش بود. زمانی که 9 سال بیشتر نداشت در کوچه‌پسکوچه‌های شهر کرمان به جای بازی با توپ پلاستیکی و تایرهای فرسوده بچه‌ها را سرگرم می‌کرد، به دنبال سنگ‌های زیبا و حتی قیمتی می‌گشت. به دلیل همین علاقه، مدرک کارشناسی‌اش را در رشته زمین‌شناسی گرفت. اما هنوز به خواسته‌اش نرسیده بود که به پیشنهاد یکی از دوستانش‌گاه گاهی به کویر می‌رفت تا شهاب‌سنگ‌های گرانبها و خارق‌العاده پیدا کند.
گزارش ناتمام مزارشریف

گزارش ناتمام مزارشریف

«‌صدای زنجیر تانک‌ها را می‌شنوم. «مزار شریف» سقوط کرد. من «محمود صارمی» خبرنگار اعزامی جمهوری اسلامی ایران...» دیگر صدایی به گوش نمی‌رسد. بوق ممتد تلفن دفتر خبرگزاری با صدای گوشخراش شلیک‌های پی در پی درآمیخته.
PDF سه‌شنبه 15 مرداد 1398
کوتاه محله
شهرک «امید دژبان» جزو شهرک‌هایی است که حدود ۱۲ سال پیش در قسمت شمالی بزرگراه شهید همت در منطقه ۲۲ ساخته شد. دلیل نامگذاری شهرک امید دژبان، ساخت آن توسط تعاونی مسکن «ارتش» بود.
نخستین مرکز فوتبال روی چمن بانوان منطقه 21 از ابتدای تیر ماه در بوستان بانوان راه‌اندازی شد و بانوان علاقه‌مند به فوتبال عصر‌ها در زمین چمن بوستان گل‌ها پا به توپ می شوند.
بنیاد نیکوکاری رایحه در محله بیمه یکی از قدیمی‌ترین خیریه‌های غرب تهران محسوب می‌شود. «فاطمه تندگویان» خواهر شهید محمدجواد تندگویان، سال 1360 این بنیاد را راه‌اندازی کرده است و تا امروز توانسته خانواده‌های زیادی را تحت حمایت قرار دهد. فعالیت‌های این بنیاد باعث شده تا بتوانند حوزه‌ کاری خود را گسترش داده و حتی تا حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های بی‌بضاعت دورافتاده‌ترین روستاهای کشور پیش بروند.