40
شنبه 5 مرداد 1398
شماره 7720
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

راه‌اندازی مرکز سیار معاینه‌فنی در میدان امام خمینی ره

تیتر یک
واحد سیار «معاینه ‌فنی شماره۵» در پایانه تاکسیرانی میدان امام خمینی ره راه‌اندازی و خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان آغاز شده است.
اخبار ویژه
خانه «مؤتمن الاطباء» از بناهای زیبا و دیدنی قاجاری در خیابان «پامنار» است که به نقل از بعضی اسناد، این خانه پس از ساخت، سبب شگفتی و کنجکاوی «ناصرالدین» شاه شد تا بخواهد از نزدیک این خانه 3 طبقه را ببیند.
همجواری ساختمان اسکان کارگری شهرداری ناحیه یک منطقه6 با دبیرستان «البرز» سال‌ها مورد اعتراض دانش‌آموزان، اولیا و مربیان مدرسه بود.
«سلطنت بشیری» از همسایه‌های هنرمند و کارآفرین ما در رشته خیاطی و ساکن محله یوسف‌آباد است. این بانو هنر خیاطی را از دوران دبیرستان و از روی علاقه و تجربه و شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف آموخته است.
زندگی 80 سال پیش در «تهران» را تصور کنید که نه جمعیتی به اندازه امروز، پر و پیمان داشت و نه وسعتی به غایت وسیع مانند امروز.
همراه با مدیر دفتر توسعه یک محله قدیمی آسیب‌های ساخت مجتمعی نوساز را بررسی کرده‌ایم

سایه سنگین همسایه 214 واحدی بر سیروس

گزارش ویژه
محله «سیروس» و وضعیت خاص آن در تکه دوازدهم پایتخت، سال‌هاست که با ایده‌های شهرسازی و نوسازی مورد توجه مسئولان بوده است.
هویتی که گم شد

هویتی که گم شد

وارد محله «سیروس» که می‌شویم، همسایگی بافت جدید و قدیم محله، توی ذوق آدم می‌زند. یک سوی خیابان آپارتمان‌های سر به فلک کشیده طرح نوسازی بافت فرسوده دیده می‌شود و سوی دیگر، خانه‌های نقلی کوتاه و بلند. نخستین چیزی که در این تصویر به چشم می‌خورد بی‌هویتی محله‌ای در سایه این همه آشفتگی است.
اجازه! این داروها خوراکی نیست

اجازه! این داروها خوراکی نیست

کانون کودک‌ سرای محله «زنجان» با برگزاری تورگردشگری «آشنایی کودکان با مشاغل» این بار با گردش در داروخانه به کمک حل این مشکل در میان خانواده‌ها برآمده است.
PDF شنبه 5 مرداد 1398
کوتاه محله
وقتی سخن از نذر و نذری دادن به میان می‌آید، همگان به یاد ظرف غذا یا لیوان شربت و چای می‌افتند اما برای نخستین‌بار در «تهران»، نذری در قالب یک طرح اجرا می‌شود که در آن خبری از خوردنی نیست.
فضاهای عمومی تهران متعلق به همه مردم شهر است و بهره‌برداری از آنها نباید اختصاصی باشد و نباید در معابر عمومی، مانع و سدی برای عبور و مرور شهروندان ایجاد شود.