40
چهار شنبه 2 مرداد 1398
شماره 7718
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

مشارکت مردمی در توسعه فضای سبز

نگاه
شرایط زیستی در شهرهای بزرگ به گونه‌ای است که کمتر نشانی از طبیعت در بخش‌های پرتراکم آن می‌توان دید و اغلب مجتمع‌های بزرگ مسکونی و بناهای مرتفع اداری و اجتماعی در گوشه و کنار شهر قد کشیده‌اند و روز به روز عرصه را بر آخرین بازمانده‌های طبیعت، مانند باغ‌ها و فضاهای سبز حاشیه شهر تنگ‌تر می‌کنند.
اخبار ویژه
با تخلفات حادثه‌ساز عمدی رانندگان، برخورد قانونی می‌شود.
«حمیدرضا شکارسری»، شاعر نام‌آشنای معاصر و همسایه ما در منطقه 4، طرفدار پر و پا قرص تیم استقلال است.
این روزها اگر به بوستان‌های دهقان، ملت و... در شهرداری ناحیه2 منطقه4 سر بزنید، گل‌های رنگارنگی که به زیبایی کنار هم کاشته شده چشمانتان را می‌نوازد. وجود انواع رزهای سرخ و سفید در بخشی از بوستان محلی کوچک دهقان اینجا را به جاذبه گردشگری تبدیل کرده و شهروندان از محله‌های همجوار برای تماشای گل‌ها یا گرفتن عکس یادگاری در لابه‌لای رزها ترغیب شده‌اند
محله فدک در قسمت مرکزی منطقه ۸ شهرداری تهران است و وسعت بسیار کمی دارد.
اسناد مشاعی بافت فرسوده محدوده منطقه 15 تعیین تکلیف می‌شود.
وقتی تجربه شهرهای بزرگ دنیا را بومی می‌کنیم

شب‌های روشن

گزارش ویژه
«محمود دولت‌آبادی» نویسنده پیشکسوت ادبیات‌داستانی ایران و خالق آثاری چون «کلیدر»، «جای خالی سلوچ» و «روزگار سپری شده مردم سالخورده» درباره زیست شبانه تهران می‌گوید: «با هرآنچه رو به زندگی باشد موافقم. از هرچه بوی مرگ و شب‌مردگی بدهد بیزارم!
معلولان نباید خانه‌نشین شوند

معلولان نباید خانه‌نشین شوند

به سختی سوار دوچرخه می‌شود و آرام‌آرام حرکت می‌کند و در عرض چند دقیقه فضای سبز اطراف محوطه را به آرامی رکاب می‌زند.
چه سرسبز است کوچه محمدپور
چه سرسبز است کوچه محمدپور
زمانی وجود یک باغچه کوچک در حیاط منزل یا کوچه غنیمت بود و اهالی محله‌ با کاشتن چند گل و گیاه و آبیاری‌شان ساعاتی از دغدغه‌های زندگی فاصله می‌گرفتند.
PDF چهارشنبه 2 مرداد 1398
کوتاه محله
اصناف مزاحم خیابان 17شهریور ساماندهی می‌شوند.
نامش «باغچه حواس» است، جایی که در آن خبری از رنگ و ریا نیست. اینجا مملو از کودکانی است که دنیا را نمی‌بینند یا تار می‌بینند اما دلشان صاف و زبانشان صادق است. اینجا دنیای کودکانه‌شان مثل دیگر کودکان رنگی است و شاد وخوشحال مشغول بازی هستند.
«آوا دهقان‌زاده»11 ساله‌ به تازگی عنوان یکی از دختران منتخب منطقه 13 را از آن خود کرده و از سوی فرهنگسرای امید انتخاب شده‌است.