40
شنبه 22 دی 1397
شماره 7576
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

دغدغه حفظ ساختمان ارزشمند کفش ملی

نگاه
قلب تاریخی تهران آثار و ابنیه تاریخی بسیاری دارد که بخشی از این آثار اکنون در معرض آسیب و تخریب قرار گرفته است.
ویژه
جارو کردن پیاده‌روهای مقابل منازل و آب‌پاشی کوچه‌ها، آبیاری فضای سبز و درختان معابر و حتی برف‌روبی کوچه‌ها، در گذشته از سوی شهروندان انجام می‌شد.
هیجان و امید، سالن بزرگ هنرستان «اقبال آشتیانی» 60 ساله را پر کرده است. بچه‌ها در حلقه‌هایی که تشکیل داده‌اند، درباره تولیدات خود توضیح می‌دهند و ایده‌هایی هم از دوستانشان دریافت می‌کنند. هرآنچه دیده می‌شود، تولید است و دست‌سازه آنها.
فروشنده لوازم نانوایی برایمان از حال‌وهوای خیابان قزوین نیم‌قرن پیش تعریف می‌کند.
تراکم ساخت‌وسازها در مناطق پهنه مرکزی عامل مهمی بر محرومیت بانوان ساکن در این پهنه از امکانات رفاهی از جمله شهربانوهاست.
درهای «شهردخت» از آذر ماه به روی بانوان باز شده است و مراجعه‌کنندگان می‌توانند از تمامی خدمات رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ورزشی با حداقل هزینه بهره‌مند شوند.
جشنواره خلاقیت‌های هنری ویژه بانوان از دی تا پایان اسفند ماه در ‌سراهای محله سلامت و راه‌آهن برگزار می‌شود.
طرح ابتکاری سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه6 برای ایجاد شور و حال جام ملت های آسیا

پرتاب توپ‌های 2019 ازشیرودی

سازمان زیباسازی شهر تهران و اداره زیباسازی شهرداری منطقه 6 با طراحی و نقاشی احجام کروی به شکل توپ فوتبال به استقبال هفدهمین دوره «جام ملت‌های آسیا ‌0 2019‌» رفتند.  همراهی شهروندان در زیباسازی فضای شهری و حمایت از تیم‌ملی کشور اهداف برگزاری این کارگاه هنری بود که مقابل مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.
جمع‌آوری معتادان بی‌خانمان از محله راه‌آهن

جمع‌آوری معتادان بی‌خانمان از محله راه‌آهن

میدان راه‌آهن از گذشته‌ای دور تاکنون به‌عنوان دروازه تهران مشهور بوده و هست.
باز‌آفرینی املاک به جای تخریب و نوسازی
باز‌آفرینی املاک به جای تخریب و نوسازی
امروزه مدیریت شهری با استفاده از تجارب قبلی به راهکار و راه‌حل جدید می‌اندیشد و سیاست بازآفرینی را پیش روی قرار داده و تیمی توسعه‌گرا در رأس کار مدیریت شهری تهران قرار گرفته است که این گروه به دنبال تخریب و نوسازی نیستند.
خنده برای بچه‌هایی که در خیابان‌های محله هرندی هر روز با چهره پلید اعتیاد روبه‌رو می‌شوند گوهری نایاب است؛ گوهری که پیدا کردنش در مؤسسه‌ای که از سال 1382 چراغش به همت خیّران روشن شده است آنقدرها هم سخت نیست. مؤسسه خیریه «معاک» را بسیاری از جوانان و نوجوانان محله هرندی می‌شناسند.

سانس‌های مجموعه‌های ورزشی برای بانوان تغییر کند

چهره
شیما خلیل ارجمندی» از همسایه‌های تکواندوکار ما در محله سلیمانی ‌0 تیموری در منطقه 10 است.

حذف جوی‌های آب محله هاشمی

معاون فنی و عمران شهردار منطقه 10 از تبدیل 2هزار‌متر جوی آب به «کانیو» با هدف بهبود وضع زیست‌محیطی و کاهش هزینه‌های خدمات شهری در ناحیه 3 شهرداری این منطقه خبر داد.
PDF شنبه 22 دی 1397
کوتاه محله
آنچه که در این فضا کمتر به آن توجه شده است، مشکلات صاحب مغازه است.
یکی از آرزوهای اهالی محله «تختی» این بود که با هزینه‌ای کم و در مکانی قابل دسترس بتوانند سینما بروند یا تئاتر و نمایش ببینند.
سالمندی، دوران خانه‌نشینی و استقبال از بیماری‌ها و افسردگی نیست.