• چهار شنبه 1 آبان 1398
  • الأرْبِعَاء 23 صفر 1441
  • 2019 Oct 23
پنج شنبه 18 مهر 1398
کد مطلب : 84209
+
-

به نام ایران؛ به کام بانوان

دومین بازی ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی2022و جام ملت‌های2023عصر امروز از ساعت17در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. کامبوج با رتبه169در رنکینگ فیفا و رتبه36در میان تیم‌های آسیایی به‌خودی خود حریف بسیار ساده‌ای است و بازی این تیم با ایران هرگز نمی‌توانست اهمیت آنچنانی داشته باشد. اما موضوع ورود زنان به ورزشگاه و 4جایگاهی که در ورزشگاه آزادی به بانوان اختصاص یافته، بازی امروز را به مصاف خبرسازی تبدیل کرده و در صفحه اول تمام روزنامه‌ها می‌توان ردپای این بازی تاریخی را دید. این مسابقه‌ای است که چشم‌ها به‌جای آنکه منتظر تماشای دریبل‌ها و پاس‌ها و گل‌هایش باشند، تشنه تماشای سکوهایش هستند. سکوهای آزادی برای نخستین بار جایی هم برای بانوان علاقه‌مند به فوتبال باز کرده‌اند. و جالب اینکه تا لحظه تنظیم این مطلب تعداد مردانی که برای این بازی بلیت خریده‌اند کمتر از بانوان است. امروز آن 11بازیکنی که به میدان می‌روند و آن 3هزار مردی که بلیت بازی را خریده‌اند همه نقش مکمل را بازی می‌کنند. نقش اول قطعا متعلق به زنانی است که در ضلع جنوب‌غربی ورزشگاه می‌نشینند. جایگاه‌های A6تا A9.
  دستگرمی برای بردن بحرین و عراق
در گروهC از رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی در قاره آسیا، ایران در شب اول مسابقات استراحت کرد و هر دو بازی برگزار شده در آن شب با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در شب دوم ایران با پیروزی 2بر صفر در زمین هنگ‌کنگ وارد مسابقات شد و بحرین هم در زمین کامبوج با یک گل پیروز شد. حالا و در سومین شب رقابت‌ها بحرین استراحت می‌کند و ایران و عراق میزبان کامبوج و هنگ‌کنگ خواهند بود. اگر اتفاق عجیب‌وغریبی نیفتد در پایان بازی‌های امشب ایران با 6امتیاز در صدر قرار می‌گیرد و عراق و بحرین هر دو 4امتیازی می‌شوند تا وارد بخش جدی داستان یعنی بازی مستقیم ایران با این دو رقیب اصلی شویم. کامبوج و هنگ‌کنگ در این گروه کوچک‌ترین شانسی برای صعود ندارند. آنها در شب اول مسابقات مقابل هم به تساوی رسیدند و احتمالا همان یک‌امتیاز تنها دستاورد آنها در پایان دور رفت خواهد بود.
  47سال است روبه‌رو نشده‌ایم
اگر در جست‌وجوی سابقه رویارویی‌های ایران و کامبوج، تاریخ را زیرورو کنید فقط به دو بازی و دو پیروزی برای ایران می‌رسید که از قضا هر دو بازی در یک تورنمنت و به فاصله 10روز برگزار شده است. در جام ملت‌های آسیا 1972که در تایلند برگزار می‌شد ایران با کامبوج همگروه بود که با گل‌های حسین کلانی و صفر ایرانپاک این تیم را 2بر صفر شکست داد. 10روز بعد دو تیم در نیمه‌نهایی دوباره به هم رسیدند که این بار کامبوج یک گل زد و بازی را 2-1باخت. گل‌های ایران در بازی دوم توسط صفر ایرانپاک و پرویز قلیچ‌خانی زده شد. از آن مسابقه بیش از 47سال گذشته و طی این مدت دو تیم هرگز با هم روبه‌رو نشده‌اند. امشب سومین برد ایران در مقابل کامبوج احتمالا با نتیجه‌ای پرگل‌تر از دو برد قبلی ثبت خواهد شد.
  بوشهری‌ها می‌آیند
ترکیب احتمالی ایران در بازی امشب با چند تغییر نسبت به بازی قبلی چیده خواهد شد. سیدمجید حسینی که مقابل هنگ‌کنگ فیکس بود حالا مصدوم است و در عوض مهدی طارمی که آن بازی را به‌دلیل مصدومیت از دست داد امشب با تمام قدرت در میدان خواهد بود. ضمن اینکه از جمع 11نفر اصلی در بازی با هنگ‌کنگ، جهانبخش و ترابی اصلا به اردو دعوت نشده‌اند و به‌جز طارمی یک بازیکن تهاجمی دیگر نیز وارد ترکیب اصلی خواهد شد. شاید محمد محبی که برای نخستین بار به تیم‌ملی دعوت شده غافلگیری اصلی ویلموتس در ترکیب اصلی باشد تا این پدیده بوشهری که می‌گویند با مهدی طارمی همسایه بوده در این بازی تاریخی نامش را وارد تاریخچه تیم‌ملی ایران کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید