• چهار شنبه 7 خرداد 1399
  • الأرْبِعَاء 4 شوال 1441
  • 2020 May 27
شنبه 26 مرداد 1398
کد مطلب : 72698
+
-

افزایش 25درصدی نرخ سرویس مدارس در شیراز

مدیریت شهری
افزایش 25درصدی نرخ سرویس مدارس در شیراز

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز خواستار توجه ویژه به نرخ‌های سرویس مدارس و ارائه قیمت‌های عادلانه به دانش‌آموزان شد. 

به گزارش مهر، «نواب قائدی» گفت: در این جلسه نرخ پیشنهادی سرویس مدارس با حضور اعضای کارگروه ماده ۱۸ متشکل از نماینده‌های آموزش و پرورش، شهرداری، انجمن اولیا و مربیان، مدیران سازمان دانش‌آموزی و انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل  مسافر بررسی شد و به تصویب کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز رسید. 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان این‌که در نرخ پیشنهادی، سازوکار محاسبه هزینه سرویس مدارس تغییر کرده است افزود: پیش از این، نرخ پیشنهادی سرویس مدارس بر مبنای پیمایش به صورت ۵ کیلومتر بود که در سازوکار جدید به یک کیلومتر تغییر پیدا خواهد کرد تا شهروندان شاهد نرخ منطقی و عادلانه سرویس مدارس در سال جدید باشند. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ خدمات سرویس افزود: در راستای حق‌الزحمه سرویس مدارس و با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه و افزایش هزینه تعمیر و نگهداری خودروها باید حق والدین دانش‌آموزان برای پرداخت هزینه و حق رانندگان برای ارائه خدمات را در نظر بگیریم که در نهایت، راه بینابینی را انتخاب کردیم. 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: افزایش نرخ اگر مطابق با وضعیت تورم صورت می‌گرفت، والدین با مشکل مواجه می‌شدند و از‌سوی دیگر، اگر لحاظ نشود، حقوق رانندگان تضییع خواهد شد. 

قائدی با بیان این‌که دفاع از حقوق آحاد مردم شهر وظیفه شورای شهر شیراز به عنوان یک نهاد نظارتی است اظهار کرد: در این نرخ‌گذاری، علاوه بر حفظ حق و حقوق مردم و رانندگان سرویس مدارس، تلاش شده است ابهاماتی که خلاف مصوبات شوراست از بین برود. 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این نرخ‌ها در صحن علنی شورا طرح و تصویب می‌شود و بعد از تایید فرمانداری، به شهرداری ابلاغ خواهد شد. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید