• پنج شنبه 14 آذر 1398
  • الْخَمِيس 7 ربیع الثانی 1441
  • 2019 Dec 05
سه شنبه 22 مرداد 1398
کد مطلب : 72099
+
-

افزایش نجومی قیمت تجهیزات پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در شرایط نامناسبی قرار داریم و قیمت تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی به خاطر تحریم‌ها و بالا رفتن قیمت دلار به‌شدت افزایش یافته که همین امر استرس و فشار زیادی را برای مدیریت درمان استان به همراه دارد.
«سیامک جبارنیا» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این شرایط تمرکز سیستم بر حفظ داشته‌ها و کنترل مستمر دستگاه‌ها و تجهیزات درمانی است تا از خرابی آنها تا حد امکان جلوگیری شود، چون در شرایط فعلی تعمیر یک تیوپ سی‌تی‌اسکن حدود 500 میلیون تومان هزینه دارد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب پرداخت‌های بیمه‌ای توضیح داد: پس از اجرای طرح تحول سلامت پرداخت‌های بیماران به مراکز درمانی به حداقل رسیده و بیمه تامین اجتماعی و سلامت موظف به پرداخت بخش عمده‌ای از هزینه درمانی بیماران هستند.
جبارنیا عنوان کرد: با پایین آمدن دریافت‌های نقدی برخی مراکز درمانی برای تامین هزینه‌های خود که خرید نقدی دارو، حقوق پرسنل، پرداخت هزینه‌های گاز و آب را شامل می‌شود با مشکلاتی مواجه هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: ماه‌هاست بیمه سلامت و تامین اجتماعی در قبال خدماتی که مراکز درمانی استان به بیماران ارائه داده‌اند، پولی پرداخت نکرده‌اند که امیدواریم این روند تغییر کند، چون مراکز درمانی باید نقدی خرید کنند، ولی بخش اندکی از هزینه خدماتی که ارائه می‌دهند نقدی است.
وی توضیح داد: در شرایط سخت فعلی تمام تاکید ما بر ارائه خدمات مطلوب از سوی مراکز درمانی به بیماران است و به دنبال آن هستیم که بیماران با رضایت و پس از کسب سلامت خود بیمارستان را ترک کنند.
جبارنیا گفت: در حال حاضر بیشترین نارضایتی مراجعان به برخورد بد پرسنل و کیفیت نامناسب غذای بیمارستان‌ها مربوط می‌شود و مشکلی در خصوص ارائه خدمات پزشکی و درمانی نداریم.
این مسئول از خرید 4 دستگاه سی‌تی‌اسکن خبر داد و افزود: این دستگاه‌ها به‌زودی در بیمارستان‌های امام علی(ع)، ثارالله، کمالی و کوثر نصب می‌شوند. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید