• پنج شنبه 21 آذر 1398
  • الْخَمِيس 14 ربیع الثانی 1441
  • 2019 Dec 12
سه شنبه 22 مرداد 1398
کد مطلب : 72028
+
-

استقبال گردشگران از واحدهای بوم‌گردی استان

در استان
استقبال گردشگران از واحدهای بوم‌گردی استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی از درخواست احداث و راه‌اندازی ۹۴ واحد بوم‌گردی در استان خبر داد. «جلیل جباری» در گفت‌وگو با مهر به اجرای موفق طرح بوم‌گردی در استان و استقبال خوب گردشگران ورودی در این زمینه اشاره کرد و گفت: امسال ۵۱ درخواست تبدیل واحدهای اقامتی به واحدهای بوم‌گردی و ۴۳ درخواست احداث این واحدها را داشتیم. وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۲۰ واحد بوم‌گردی در استان فعال است، اظهار کرد: از تعداد درخواست‌های ارائه شده به استان ۳۰ مورد برای دریافت تسهیلات و احداث واحدهای بوم‌گردی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

جباری با اشاره به اقامت بیش از 1500 گردشگر خارجی در واحدهای بوم‌گردی استان در سال جاری افزود: امسال گردشگران خارجی از کشورهای اتریش، استرالیا، فرانسه و نیز کشورهای همسایه به آذربایجان غربی سفر و در واحدهای بوم‌گردی آن اقامت کرده‌اند.

این مسئول با بیان این‌که شهرستان‌های تکاب، سردشت و ماکو بیشترین واحدهای بوم‌گردی استان را دارند، گفت: بوم‌گردی یکی از ظرفیت‌های بی‌نظیر استان در بخش گردشگری است که نیازمند حمایت ویژه دستگاه‌های اجرایی مرتبط است. جباری ادامه داد: روستاهای استان دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و معنوی هستند و همچنین از نظر آداب و رسوم، فرهنگ و غذاهای سنتی و محلی جذابیت خاصی برای گردشگران به‌ویژه گردشگران خارجی دارند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید