• پنج شنبه 14 آذر 1398
  • الْخَمِيس 7 ربیع الثانی 1441
  • 2019 Dec 05
سه شنبه 22 مرداد 1398
کد مطلب : 71967
+
-

راه‌اندازی صندوق اعتباری پژوهش و فناوری در گلستان

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: برای برخورداری نخبگان و صاحبان ایده از تسهیلات، صندوق پژوهش و فناوری در استان راه‌اندازی می‌شود. 
«مهدی غفاری» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: سال‌های قبل صندوقی با همین عنوان در استان شکل گرفت اما از نظر قانونی مشکلاتی داشت که باید منحل می‌شد. 

وی افزود: اقدامات اولیه برای انحلال صندوق قبلی انجام شده و صندوق جدید با سهامداران جدید ایجاد می‌شود. 51 درصد از سهم این صندوق باید از سوی بخش خصوصی تامین شود که در این باره مذاکرات خوبی با اتاق بازرگانی گرگان شده است.رئیس پارک علم و فناوری اگلستان هدف از راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان را کمک و حمایت از نوآوری عنوان کرد و گفت: در صورت راه‌اندازی این صندوق صاحبان ایده و نخبگان می‌توانند از تسهیلات و منابع مالی آن برای پرورش ایده‌ها و حتی تجاری‌سازی آنها استفاده کنند.

 وی با اشاره به فعالیت 25 شرکت دانش‌بنیان در استان بیان کرد: حمایت‌ها از این شرکت‌ها در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله نخست از این شرکت‌ها در قالب مراکز رشد و نوآوری حمایت می‌کنیم و از 6 تا 40 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با پیشرفت کار به آنان پرداخت می‌شود. در صورتی که پیشرفت این شرکت‌ها خوب باشد این اختیار را داریم که از گرفتن بخشی از تسهیلات صرف‌نظر کنیم.

غفاری ادامه داد: حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان بخش دوم اقدامات پارک علم و فناوری در این زمینه است. این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات صندوق نوآوری برخوردار شوند. در سفر سال گذشته رئیس‌جمهوری به استان 20 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه و شکوفایی مصوب شد که در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان قرار خواهد گرفت.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید