• پنج شنبه 25 مهر 1398
  • الْخَمِيس 17 صفر 1441
  • 2019 Oct 17
دو شنبه 17 تیر 1398
کد مطلب : 64352
+
-

۱۲۰۰ تن پسماند پردازش می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط‌‌ زیست همدان گفت: 1200 تن پسماند در ۲ سایت شمالی و جنوبی این استان مدیریت و پردازش می‌شود. 

به گزارش ایرنا، عادل عربی در نشست مشترک شورای اداری استان همدان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: حفاظت محیط‌‌ زیست به علت مشکلات انباشته از سال‌های گذشته اولویت‌هایی را تدوین و به زیرمجموعه‌ها در استان‌ اعلام کرده است که شامل مدیریت پسماند، احیا و حفاظت از تالاب‌ها، کنترل گردوغبار و کنترل آلودگی کلان‌شهرهاست. وی توضیح داد: در استان همدان طرح جامع پسماند مصوب و مقرر شد 1200 تن پسماند استان در ۲ سایت ملایر و همدان مدیریت و پردازش شود. 

مدیرکل حفاطت محیط‌‌ زیست همدان افزود: همدان برای احیای تالاب‌ها برنامه دارد و در زمینه تالاب آق‌گل قدم‌های مثبتی برای گرفتن حقابه این تالاب برداشته شده است. عربی گفت: درباره پدیده نوظهور گردوغبار مطالعه کانون‌های مولد شروع شده و معاونت عمرانی اعتبار لازم را به حفاظت محیط‌‌ زیست اختصاص داده است و تا پایان شهریور امسال این مطالعه نهایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آمار ثبت‌شده از میزان آلودگی سال ۹۷ نشان می‌دهد نسبت به سال ۹۶ آمار آلودگی ۵۰ درصد کاهش داشته همچنین امسال نیز ۲ روز ۲۴ ساعته آلودگی هوا ثبت شده است. این مسئول یادآور شد: همدان از منظر آلایندگی هوا وضعیت مناسب دارد، اما در فصل زمستان وارونگی هوا موجب بروز آلودگی شد. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :