• پنج شنبه 25 مهر 1398
  • الْخَمِيس 17 صفر 1441
  • 2019 Oct 17
یکشنبه 9 تیر 1398
کد مطلب : 62506
+
-

رفت‌ و آمد معلولان در یزد رایگان می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این‌که از این پس تمام پیمانکاران شهرداری باید ملزم به رعایت ضوابط مناسب‌سازی استاندارد شوند، گفت: از این پس رفت‌وآمد معلولان با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی رایگان می‌شود.

به گزارش ایسنا، «سپنتا نیکنام» در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی یزد که با محوریت رسیدگی به امور معلولان برگزار شد،‌ با بیان این‌که طبق هماهنگی‌های انجام شده یکشنبه‌های ابتدای هر ماه یک ساعت از جلسه کمیسیون خدمات شهری یزد به مشکلات معلولان اختصاص دارد،‌ اظهار کرد:‌ ناظران طرح‌های شهرداری باید به صورت متمرکز گزارش روند اجرایی مناسب‌سازی معابر عمومی سطح شهر را به این کمیسیون ارائه کنند.

وی با اشاره به اهمیت حضور مستمر و پرشور معلولان به عنوان بخشی از جامعه یزد در فضاهای عمومی، افزود:‌ شهرداری موظف است با اجرای مناسب‌سازی استاندارد زمینه حضور معلولان در فضاهای شهری را محیا کند.
رئیس کمیسیون محیط ‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی یزد در ادامه با بیان این‌که آموزش مناسب‌سازی اصولی به طوری که برای معلولان قابل استفاده باشد باید در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد، گفت:‌ مناسب‌سازی فضای شهری برای عبور و مرور معلولان، بیماران و افراد سالمند یکی از اولویت‌های اجرایی در بحث ارائه خدمات استاندارد و مطلوب به شهروندان است.

نیکنام با بیان این‌که شهرداری و دیگر مدیران و دست‌اندرکاران استان باید تمام ظرفیت خود را برای ثبت برند «یزد، شهر دوستدار معلول» به‌کار گیرند،‌ تصریح کرد:‌ طبق نظر کمیسیون خدمات شهری و با همکاری سازمان حمل‌و‌نقل مسافر شهرداری یزد از این پس رفت و آمد درون شهری معلولان با وسایل نقلیه عمومی رایگان است.

این خبر را به اشتراک بگذارید