• پنج شنبه 25 مهر 1398
  • الْخَمِيس 17 صفر 1441
  • 2019 Oct 17
سه شنبه 3 مهر 1397
کد مطلب : 31641
+
-

آغاز فصل صید در آستارا

خبر
آغاز فصل صید در آستارا

رئیس اداره شیلات آستارا از آغاز فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر  در این شهرستان خبر داد. به گزارش ایرنا «صادق خاصی‌پور» گفت: صید قانونی ماهیان استخوانی به روش پره‌کشی توسط 49 صیاد عضو شرکت تعاونی پره موج گل سیبلی آستارا آغاز شده است.
وی با اشاره به این‌که فعالیت این صیادان تا اواخر فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت، افزود: اغلب ماهیان صید شده در این شهرستان از نوع کفال و سفید هستند. خاصی‌پور آلودگی زیست‌محیطی و صید بی‌رویه را موجب کاهش ذخایر ماهی‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: باتوجه به از بین رفتن محل تخم‌‌ریزی ماهی در رودخانه‌های منتهی به خزر، اگر با رهاسازی بچه ماهی‌های پرورشی خلا آنها پر نشود، صید ماهی در دریای خزر مقرون به صرفه نخواهد بود.

این مسئول با اشاره به این‌که سال جاری یک میلیون قطعه بچه ماهی سفید در رودخانه چلوند این شهرستان رها شد، بیان کرد: از حدود چهار دهه قبل به تکثیر مصنوعی ماهیان استخوانی اقدام می‌شود، ولی این روش به علت نامناسب شدن وضعیت آب و بستر رودخانه‌ها، برای آینده جوابگو نخواهد بود. وی گفت: صیادان آستارا سال گذشته 5 هزار و 784 کیلوگرم انواع ماهی استخوانی از خزر صید کرده بودند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال 95، 30 درصد کاهش داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید