• سه شنبه 19 آذر 1398
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الثانی 1441
  • 2019 Dec 10
دو شنبه 24 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 15993
+
-

در دیدار رئیس‌جمهور سریلانکا صورت گرفت

تأکید رهبرمعظم انقلاب بر گسترش‌همکاری‌ کشورهای آسیایی

رهبری
تأکید رهبرمعظم انقلاب بر گسترش‌همکاری‌ کشورهای آسیایی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز گذشته در دیدار آقای سیریسنا رئیس‌جمهور سریلانکا با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی میان 2کشور و همچنین کشورهای منطقه شبه قاره، سطح کنونی روابط تجاری ایران و سریلانکا را بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود دانستند و تأکید کردند: کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند: زیرا این همکاری‌ها موجب تقویت آنها خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت‌های علمی، فنی و تحقیقاتی ایران را زمینه‌‌ای مناسب برای گسترش همکاری‌های 2کشور برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران آماده تقویت دوستی و همکاری با دولت و کشور شماست و در این خصوص باید یادداشت‌های تفاهمی که امروز امضا شد، به‌طور جدی پیگیری و عملیاتی شوند.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، سیریسنا با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت خود به رهبر انقلاب، گفت: در مذاکرات امروز تصمیم گرفتیم فعالیت‌ها و همکاری‌های 2کشور را چند برابر و تفاهمات انجام‌شده را عملی کنیم.

رئیس‌جمهور سریلانکا، ایران را یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه فنی، علمی و دانشگاهی دانست و ابراز امیدواری کرد در نتیجه افزایش همکاری‌های 2کشور، سریلانکا از پیشرفت‌های علمی ایران بهره‌مند شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید