• پنج شنبه 30 آبان 1398
  • الْخَمِيس 23 ربیع الاول 1441
  • 2019 Nov 21
دو شنبه 24 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 15992
+
-

لاریجانی‌ در جلسه فراکسیون خانواده مجلس :

جامعه را به سمت نشاط سوق دهیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید دائما با منفی‌گویی ذهن جامعه را خسته کرد بلکه باید علل موفقیت خانواده‌های موفق پرسیده شده و این خانواده‌ها معرفی شوند.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در جلسه فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه برخی موضوعات فی‌الذات مهم است اما در دسته‌بندی کمیسیون‌ها نگاه کمتری می‌شود، گفت: مسئله خانواده مسئله بسیار مهمی است چرا که جامعه سالم از خانواده سالم نشأت می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه پژوهش در حوزه خانواده بسیار ضروری بوده و مرکز پژوهش‌های مجلس باید در این زمینه اقدام لازم را به عمل آورد، عنوان کرد: در ظاهر رسیدگی به برخی مسائل بسیار سهل بوده اما در واقع سخت است لذا کار پژوهشی در حوزه خانواده باید در اولویت قرار گیرد. وی افزود: همچنین در حوزه کاهش آمار طلاق نیاز به مطالعه داریم که باید در این زمینه به‌کار برخی دانشگاه‌ها که مطالعه و پژوهش داشته‌اند توجه کرد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اهمیت معرفی خانواده‌های موفق اظهار داشت: نباید دائما با منفی گویی ذهن جامعه را خسته کرد و همانطور که کارآفرینان موفق معرفی می‌شوند باید علل موفقیت خانواده‌های موفق نیز پرسیده شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: جامعه افسرده نمی‌تواند به سمت توسعه برود لذا باید جامعه را به سمت نشاط سوق داد که در این زمینه رسانه‌ها نیز نقش مهمی دارند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت زنان ادامه داد: سطح امور ورزشی در جامعه زنان از مردان کمتر است که این مسئله باعث فرسایش می‌شود از این‌رو شهرداری‌ها کمک کنند تا ورزش بانوان در تهران و شهرستان‌ها تقویت شود، همچنین وزارت ورزش باید برخی سرمایه‌های خود را به این سمت سوق دهد تا امکان مخصوص بانوان تقویت شود چرا که نبود امکانات باعث برخی آسیب‌ها خواهد شد. رئیس مجلس در پایان با اشاره به اهمیت مراکز مشاوره نیز افزود: قوه قضاییه برخی مراکز مشاوره دارد که باید تقویت شود و اگر کمبودی وجود دارد مراکز مشاوره دیگری به‌وجود آید همچنین لازم است موضوع شناسنامه بانوان مطلقه از طریق قانون پیگیری شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید