• پنج شنبه 14 آذر 1398
  • الْخَمِيس 7 ربیع الثانی 1441
  • 2019 Dec 05
دو شنبه 20 فروردین 1397
کد مطلب : 11354
+
-

مربی سختکوش، سبک جدیدی را در رشته کاراته به نام خود ثبت کرد

دلسوز بچه‌های جنوب شهر

دلسوز بچه‌های جنوب شهر

الناز عباسیان | خبرنگار

منطقه 19


«سعید محمدی» 12سال بیشتر نداشت که ورزش را با کمترین امکانات از بوستان 22‌بهمن منطقه 19 آغاز کرد. اشتیاق و علاقه او به ورزش موجب می‌شود تا در کنار کتاب‌های درسی، کتاب‌های ورزشی را هم مطالعه و سخت رشته مورد علاقه‌اش را دنبال کند. تا اینکه بخت با او یار می‌شود و تلاش‌هایش در سال75 به ثمر می‌نشیند. او در نخستین مسابقات ورزش‌های رزمی کشور، موفق به کسب مقام دوم قهرمانی شده و از آن به بعد همه سبک‌های مربوط به کاراته را فرامی‌گیرد.

محمدی اینک قهرمان قهرمانان کشور در رشته کاراته، دارنده مدرک بین‌المللی دان 5 جهانی از ژاپن، مربی و داور درجه یک رشته‌های کاراته، کیوکوشین و سبک‌های دیگر است. این ورزشکار ساکن محله عبدل‌آباد به تازگی موفق به دریافت نمایندگی و ریاست سبک «سیمی دو فول کنتاکت کاراته» از سازمان جهانی و اوکراین شده است. از ویژگی‌های محمدی می‌توان به حمایت او از نوجوانان ورزشکار اما محروم در مناطق جنوب شهر اشاره کرد. 

محمدی با تأکید بر وجود استعداد ورزشی در همه بچه‌ها معتقد است، نمی‌توان گفت عده‌ای استعداد دارند و عده‌ای بدون استعداد هستند، بلکه هنر آن است که بتوانیم استعداد افراد ضعیف یا معلول را کشف و از آنها حمایت کنیم. این قهرمان هم‌محله‌ای شرایط تمرین و فراگیری مهارت در ورزش را برای نوجوانان علاقه‌مند که وضع مالی خوبی ندارند فراهم کرده و حتی برای تهیه لباس و وسایل ورزشی و اعزام آنها به مسابقات تلاش می‌کند که خوشبختانه بسیاری از آنها به مسابقات کشوری و جهانی راه یافته‌اند. خودش می‌گوید: «ورزش نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و دوری از بلای خانمانسوز اعتیاد دارد. از این‌رو همیشه تلاش کردم تا نوجوانان و جوانان را به ورزش علاقه‌مند کرده و در حد توان برای شکوفایی استعدادهایشان قدم بردارم. با وجود کمبودهای زیاد در مناطق جنوبی تهران، این محله‌ها قهرمانان ورزشی زیادی دارند که باید به آنها بها داد.»

از 25 سال فعالیت ورزشی محمدی، 12سال آن در آموزش و مربیگری سپری شده است. تواضع و فروتنی این قهرمان ورزشی باعث شده که او خود را هنوز هنرجوی رشته کاراته بداند و معتقد است برای لذت بردن از ورزش همیشه باید درحال آموزش و فراگیری هنرها و مهارت جدید بود. موضوعی که باعث شد موفق به دریافت نمایندگی و رئیس سبک «سیمی دو فول کنتاکت کاراته» از اوکراین شود. او می‌گوید: «از آنجا که به کاراته بسیار علاقه‌مند هستم، حدود یک سال و نیم تلاش کردم با ارسال فیلم و عکس و حتی نمایش این هنر نظر سازمان جهانی این رشته را برای ثبت سبک جدید جلب کنم که خوشبختانه موفق شدم.»

این رزمی‌کار 37 ساله شاگردان زیادی در گروه‌های سنی مختلف تربیت کرده و به جامعه ورزشی تحویل داده است. البته گلایه‌ای هم از مسئولان تربیت‌بدنی دارد و در این‌باره می‌گوید: «همیشه تلاش می‌کنم در صورت علاقه فرد به ورزش با هر فیزیک بدنی سبک‌های مختلف کاراته را به او آموزش دهم، اما در بسیاری مواقع با مشکلاتی از جمله نبود حمایت مالی و امکانات روبه‌رو می‌شوم. از مسئولان می‌خواهم ما را حمایت کنند تا منطقه 19 را به قطب ورزشی تبدیل کنیم.» 

این خبر را به اشتراک بگذارید