• پنج شنبه 25 مهر 1398
  • الْخَمِيس 17 صفر 1441
  • 2019 Oct 17
پنج شنبه 16 فروردین 1397
کد مطلب : 10953
+
-

ایستاده به احترام قیچی

ایستاده به احترام قیچی

داستان بنجامین باتن را لابد می‌دانید؛ عینا ماجرای زندگی کریشتیانو (کریستیانو) رونالدو است. رونالدوی پرتغالی زمانی که در منچستر یونایتد بود در 6سال و 292بازی فقط 118گل زد. او حالا در 33سالگی مثل یک جوان 18ساله و خیلی خیلی بهتر از 18سالگی خودش بازی می‌کند و گل می‌زند. هواداران تیفوسی یوونتوس در آلیانس، ورزشگاه جدید باشگاه تورینی بعد از گل قیچی برگردانی که کریس به تیم‌شان زد همگی ایستاده او را تشویق کردند که واقعا چیز غیرقابل پیش‌بینی و عجیبی بود. آن هم برای رونالدویی که عادت دارد در همه ورزشگاه‌ها هو شود، حتی گاهی در سانتیاگو برنابئو. او دقایقی قبل از این برگردان و زمانی که یک موقعیت گل را از دست داد به‌شدت توسط هواداران یووه هو شد و همان هو شدن انگیزه‌اش را برای قیچی برگردان بیشتر کرد. تصورش را بکنید رئال در شرایط مشابه با 3گل در زمین خودش به یووه می‌باخت؛ آن‌وقت همه بازیکنان و مربی و مدیرعامل توسط هواداران هو می‌شدند. البته رئالی‌ها هم چند‌بار بازیکنان رقیب مثل اینیستا، رونالدینیو، ریوالدو و دیگران را در برنابئو تشویق کرده‌اند اما آنها در هو کردن ستاره‌های خودشان ید طولایی دارند.
    قیچی در ارتفاع 38/2متری
لحظه‌ای که کریستیانو ضربه قیچی‌اش را زد 38/2متر از زمین ارتفاع داشت و بدن خودش در حالت افقی در ارتفاع 41/1متری از سطح زمین بود. عملکرد او در این بازی که برای نهمین بازی پیاپی در این فصل موفق به گلزنی می‌شد به‌حدی بود که بلافاصله از او تست دوپینگ گرفته شد. به این نکته توجه کنید که تعداد گل‌های رونالدو در مرحله یک‌چهارم پایانی لیگ قهرمانان که هنوز یک بازی از آن مانده است، 22گل و مجموع گل‌های باشگاه یوونتوس در این مرحله 21گل است. رونالدو با 119گل زده در این رقابت‌ها از بسیاری از تیم‌های اروپایی آمار گلزنی بهتری دارد.
    واکنش ستاره‌ها؛ وای مامان!
    لبران جیمز، ستاره ان‌بی‌ای: «سرگرم شدید؟ کریستیانو این واقعا عادلانه نبود! تند و زننده!»
    تانکردی پالمری، خبرنگار گاتزتا: «من فقط داد زدم MAMMA MIA و سرم را گرفتم. ایستادم، تشویق کردم و به همه اطرافیانم گفتم لطفا تشویق کنید.»
    فیل مک‌نالتی، خبرنگار بی‌بی‌سی اسپورت: «رونالدو، چه بازیکن درخشانی، و چه واکنش ورزشی از هواداران یووه، باید بزرگ بودن را تشویق کرد.»
    گری لینه‌کر، اسطوره بارسا، انگلیس و کارشناس تلویزیونی: «در عمرم گل‌های فوق‌العاده زیادی دیده‌ام اما این گل رونالدو نفس آدم را حبس می‌کرد.»
    رود گولیت، اسطوره میلان و هلند: «اوه، خدای من! کریستیانو! چه گلی!»
    مارکوس رشفورد، ستاره جوان منچستر: «کریستیانو یک شوخی است! چه بازیکنی!»
    مایکل اوون: اسطوره لیورپول: «خدای من! لطفا اگر امشب قرار است یک کار را انجام دهید، گل دوم رونالدو را ببینید. گل اول عالی بود. هیچ توصیفی در مورد گل دوم ندارم.»
    آگوئرو، مهاجم آرژانتینی من‌سیتی: «کریستیانو دومین گل را زد. یک گل پلی استیشنی بود!»
    ریوالدو، اسطوره بارسا و برزیل: «گل استثنایی کریستیانو که باید کلاهمان را برداریم، یک بازیکن متفاوت که می‌تواند به هر روشی گل بزند.»
    بارزالی، مدافع یوونتوس: «رونالدو گل دومش را جوری زد که فقط در پلی‌استیشن می‌شد زد.»
    آلگری، سرمربی یووه: «نمی‌دانم می‌شود به گل کریستیانو بگوییم بهترین گل تاریخ فوتبال یا نه اما فوق‌العاده بود، او می‌تواند فقط بابت این گل ستایش شود.»
    زیدان: «گل خودم به لورکوزن قشنگ‌تر بود یا این گل کریســتیانو؟ (با خنــده) گل مـن
قشنگ‌تر بود.»
    کیه‌لینی، مدافع یووه: «چیزی که امشب اتفاق افتاد برای چندین دهه مورد بحث قرار می‌گیرد، من تا حالا ندیده بودم در تورین هواداران برای بازیکن حریف دست بزنند، برای من کریستیانو بهترین بازیکن تاریخ است.»
    کریستیانو رونالدو: «گل بی نظیری بود. خیلی خوشحالم برای خودم و تیم. انتظار نداشتم چنین گلی به‌ثمر برسانم. از تشویق هواداران یووه هم ممنونم. کاری که برایم کردند هیچ‌گاه رخ نداده بود.
خیلی خوشحالم.»
    بوفون، دروازه‌بان یووه: «ارزش کریستیانو به اندازه پله ، مارادونا و مسی است.»
    راموس، کاپیتان رئال که گفته می‌شد صفحه رونالدو را آنفالو کرده و به همین دلیل رابطه‌اش با او تیره شده است: «همه می‌گفتند کریستیانو تمام شده، امیدوارم کریستیانو همیشه روی همین فرم تمام شده بماند!»
    هوگو سانچس، اسطوره رئال و مکزیک: «فوق‌العاده بود، یاد گل ۳۰ساله پیش خودم افتادم.»

چند آمار دیگر از رونالدو
    تیم‌هاى مورد علاقه کریستیانو در اروپا براى گلزنى: بایرن مونیخ ٩گل، یوونتوس ٩گل، شالکه ، دورتموند و آژاکس ٧گل.
    کریستیانو به رکورد 95 پیروزی در لیگ قهرمانان، که رکورد بیشترین پیروزی در این رقابت‌هاست رسید و از این نظر با ایکر برابر شد.
    بیشترین گلی که یک دروازبان از یک بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان خورده: نویر و بوفون هر کدام ۹ تا از کریستیانو گل خوردند.
    رونالدو 14گل در هر 9بازی این فصل گل زده. نفر دوم بهترین گلزنان لیگ قهرمانان بن‌یدر از سویاست که 8گل زده. مسی هم تا قبل از بازی دیشب 6گله بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید